E-mail:
Heslo:
Nová registrace.
 

Kačina - sídlo pro princeznu

Zámek Kačina patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v Čechách. Disponuje krásnými prostorami, které často slouží jako pozadí pro různé akce a zrovna tak i pěkné fotky.
 
Zámek Kačina patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v Čechách. Zámecké expozice nabízejí možnost seznámit se s historií rodu Chotků, obdivovat architektonické krásy Kačiny a zámek Vám nabízí několik prohlídkových okruhů. Výhodou také je, že jej můžete od května do září navštívit kdykoliv a ceny za prohlídky jsou velice příznivé. Navíc v některých termínech můžete absolvovat prohlídku, která je doprovázená i hereckými scénkami z odpovídající doby. Pokud by Vás blíže zajímala historie zámku, tak ji najdete stručně napsanou přímo na webových stránkách Kačiny.

Já jsem Kačinu navštívila při příležitosti zámecké pouti. Všude byly rozložené stánky, kolotoč pro nejmenší, zvířátka a motokáry… no dobře, k době, ve které je zámek postaven, se to úplně nehodilo, ale bylo to hezké zpestření.

V rámci zámecké pouti jsem také narazila na společnost Jane Austen.cz, o které si můžete přečíst v samostatném článku o tzv. době Regency. Zatančili nám dobový tanec v krásných historických oděvech.

Prostory zámku Kačina jsou nádherné, vše zrekonstruované a dozdobené tak, jako kdyby si hrabě s hraběnkou jen někam odskočili. Posuďte sami, fotek jsem vyfotila nespočet, tak jen pár pro ilustraci.

Pokud by Vás prohlídky unavily, můžete si odpočinout ve volně přístupné kapli anebo zajít do roztomilé zámecké kavárničky. Ta je přímo dělaná pro krátký odpočinek nad zákuskem a odpoledním čajem.

Kačina skýtá mnoho nádherných prostor, a proto doporučuji si na sebe vzít něco úchvatného, vzít fotoaparát a nafotit spoustu krásných fotek. Koneckonců, i mnoho novomanželů se tam jezdí jen vyfotit.

A ještě jako bonus je momentálně v zámku přístupná také expozice panenek. Tu jsem však navštívila již dříve, a tak jsem bez fotek. Alespoň na vás čeká také nějaké překvapení. 😉 V každém případě bych tento zámek zařadila mezi nejkrásnější zámky Česka.
2