E-mail:
Heslo:
Nová registrace.
 
 

Obsah

2
Kačina - sídlo pro princeznu
Zámek Kačina patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v Čechách. Disponuje krásnými prostorami, které často slouží jako pozadí pro různé akce a zrovna tak i pěkné fotky.
3
Regency v dnešní době
Krátký rozhovor s Katkou Báňovou, zakladatelkou společnosti Jane Austen.cz, Vám přináší jemný vhled do doby regency, ve které se odehrávají romány Jane Austen. A také o tom, jak je možné krásy této doby zažít i na vlastní kůži.
4
Lifestyle v české komunitě
Pokojíčky českých lolit a něco málo o nich.
7
Ashley - dívka, která sbírá podivnosti a staré věci
Ashley je americká lolita známá svými excelentními OTT gothic outfity a tím, že se zabývá taxidermií. Možná ji také znáte z Youtube videí od Lovely Lor. V následujícím rozhovoru se dozvíte něco málo o Ashleyiných zájmech mimo lolitu.
8
Marietta
9
L'Hortensia de la forêt
Bylo nebylo, existoval les, kam byl vstup zakázán. „Straší tam,“ říkali jedni. „Ten les je kouzelný,“ říkali druzí. Pravdou je, že člověk musí vstoupit do tohoto lesa a najít magické zrcadlové jezero a hortenzie, které při něm rostou, aby našel odpovědi na otázky: „Jaký je tvůj sen? Co doopravdy chceš? O čem věčně sníš?"
10
Outfity
Jak chodí oblékané české lolity?
12
Bylinkové víly
Zastavte se na chvíli a nahlédněte do kouzelného světa víl a skřítků, ukrytého ve vůních bylinných čajů...
13
Bring & Buy
Ty šaty na první pohled vypadají tak krásně a dokonale! Ale když dorazí poštou, zjistíš, že ti ten střih ani trošku nesluší. Nebo že je nemáš s čím kombinovat a tak je téměř vůbec je nenosíš. Nebo se v nich prostě necítíš svá.
14
Jak na vlastní Tea Party
Chcete uspořádat vlastní čajový dýchánek? Rádi Vám poradíme, jak na to. ;-) Na konci článku najdete malý tahák, abyste na nic nezapomněli!
16
Tady je můj domov
V jakém prostředí se české lolity běžně vyskytují? Jak vypadají jejich pokojíčky a kanceláře? Dekorace a barvy pokoje prozradí mnohé i o člověku, který v něm žije. Lucie Dvořáková navštívila se svým fotoaparátem mnohé z českých lolit a vznikl tak tento unikátní projekt: lolity a jejich domovy.
18
Záliby pro pravou dámu
Čím můžete naplnit svůj volný čas a ještě si přitom připadat jako dáma z lepší společnosti? Možností je nespočet. My vám přinášíme pár návrhů, které můžete vyzkoušet. Kdo ví, třeba si najde i novou „dámskou“ zálibu. :-)
Lifestyle

Co je to vlastně "lolita lifestyle"?

Sedět na starodávné lavičce v zámecké zahradě za krásného letního dne a obdivovat záhony růží a pávy procházející se v nich. Na sobě mít překrásné, krajkami zdobené šaty se spoustou drobných detailů – výšivky, mašle, perly. A k tomu samozřejmě parádní klobouk! Na klíně otevřenou knížku a kousek vedle vonící čaj v roztomilém porcelánovém hrnečku. Jen tak sedět, užívat si krásných chvil, číst si romantický příběh o životě v 19. století a představovat si, že čas se od té doby ani trochu nezměnil.Ilustrace přední obálky: Anna "Shuffle" Zmeškalová

19
Lolita ve velikosti XXL
Líbí se Vám lolita, ale nemáte zrovna míry modelky? Lolitu mohou nosit i plnoštíhlé dámy. Článek Vás přesvědčí, že se můžete stát krásnou lolitou s jakoukoliv postavou.
20
Módní přehlídka Animefest 2018
22
Sympathie pour les fleurs tombées, part I.
Krátká poetická díla pro nadcházející wa lolita kolekci od L’Hortensia de la foret. V první části jsou představeny Tenge, Sazanami a Utakata. Vstupte do tohoto snového světa plného krásných šatů a křehkých srdcí.
23
O revivalu J-fashion u nás
Už delší dobu se mluví o „vymírání Harajuku fashion“. A to jak v samotném Japonsku, tak i ve světě. Je pravda, že se Harajuku čtvrť v Japonsku hodně změnila (a zcela jistě ještě změní – ať žijí olympijské hry!) svou tvář, ale přerod neznamená úmrtí.
24
Nováčkům
Vítejte do úžasného světa lolita módy. Mnozí jste tu, protože milujete elegantní oblečení, pohádky, viktoriánské příběhy či styl rokoka. Takže vítejte! Rádi byste se zapojili do naší komunity, ale nemáte ponětí, jaký outfit zvolit?
1