E-mail:
Heslo:
Nová registrace.
 
 

Obsah

2
Podivuhodné cesty Julese Verna
"Krasohled do dávných časů pro celou rodinu" aneb cesta na mořské dno a zase zpátky.
3
Cestovatelské trofeje zámku Opočno
Bylo mi 10 let a v opravdu velkém horku jsem spolu se svými spolužáky jela starým autobusem napříč republikou na školní výlet. Cílem byly východní Čechy, oblast Nové Město nad Metují – Opočno – Ratibořice. Vše v jeden den, a tak i přes již tehdejší zálibu v historii jsem si nepovšimla, jak výjimečný je zámek Opočno nejen zvenčí.
4
Katastrofé: Jsem všechno a nic v tentýž okamžik
Otevřený rozhovor s umělkyní Katastrofé o přírodních zákonech, boji se stereotypy i dívčí zranitelnosti.
6
Rozhovor s Milkyfawn
7
Porcelain Doll
Vítejte v Olomouci! V krásném starodávném historickém městě, ve Ztracené ulici, se ukrývá butik s Gothic & Lolita módou - Porcelain Doll. Račte nahlédnout...
8
Monica Otmili - svět složený z tisíců korálků
Tisíce korálků - tisíce možností - exkluzivita - kvalita
9
Madame Muffin
Madame Muffin je česká lolití značka s dlouholetými zkušenostmi, stále otevřená k zakázkové výrobě luxusních modelů z kvalitních materiálů. Jaká je její vize do budoucnosti, vám poví sama návrhářka Mája.
10
Outfity
Jak chodí oblékané české lolity?
12
Návrat do budoucnosti
Říkáte si někdy, že žijete ve špatné době? Chtěli byste se narodit v jiné, nebo do ní alespoň vycestovat? Bohužel, reálně zatím tuto možnost nemáme. Můžeme si však dobu minulou přenést do budoucnosti, jak to dělá například známý pár z blogu Lost in the 1950s, nebo se zasnít v knihách a cestovat společně s jejich hrdiny cestou naší fantazie.
14
Lolita v létě
Léto, krásné období, skvělé počasí, cestování, sluníčko, vodní melouny, co by na tomhle mohlo být špatné? No, je horko, přesněji je "stalo se ze mě vajíčko v procesu smažení" stupňů. Jak jeden může přežít tohle v těch všech vrstvách a voláncích?
15
Andělská Tea Party
Začátkem července se v Olomouci konal čajový dýchánek, jež připravily Porcelain Doll & Classy Lady. A proč zrovna název "Andělská Tea Party"? Součástí byla i výstava kreseb na téma "Andělé".
16
Lolita sraz v Kroměříži
Kroměříž je líbezné moravské městečko ve Zlínském kraji, jež si svou romantickou krásou zasloužilo místo mezi památkami UNESCO. Její srdce tvoří starodávné domečky pastelových barev jako z pohádky, dvě rozlehlé zámecké zahrady plné barevných květin a zvířátek, a nesmíme opomenout ani velkolepý barokní Arcibiskupský zámek!
17
Koncert BRIDEAR
Japonská dívčí power metalová skupina při svém evropském turné zavítala též na Moravu! A jejich koncert byl fakt pořádný nářez...
Cestování

Letní plánovaní je v plném proudu, ale nejdříve si musíme odpovědět na otázku: jaký způsob cestování je nejlolitější? Zapřáhnout kočár s lokajem a vydat se na piknik? To by mělo tu správnou atmosféru, ale asi by se nás tam moc nevešlo. Nebo objednat pro cestu na sraz starší vagón a začít tea party už cestou? Čaj by se alespoň nevyléval tak jako v kočáře a rychlost by byla mírně vyšší. No ale co když neseženeme parní lokomotivu? Postačí elektrická? Snad bude mít klimatizaci. Nelíbil by se vám let balónem? Báječný výhled, to pravé dobrodružství! Jenom by zas nemuselo tolik foukat.

Cestování a lolity. Love and hate relationship v tom nejlepším provedení. Málokterá lolita odolá pozvánce setkat se alespoň jednou za čas s ostatními lolitami. Ale to je pak nutné nejen stihnout spoj, ale vmačkat se do něj i se spodničkou a pohledy spolucestujících odložit do přihrádky ke dvěřím. Lolití cesta může začít. Bon voyage!


Ilustrace přední obálky: Reina R. Rin

18
Čarodějnický sraz v Brně
Witches! Witches everywhere!
20
Tipy na lolita cestování
Častokrát se stane, že po vítězoslavném tanečku u zavřeného kufru zjistíte, že jste něco zapomněli. Třeba spodničku. Nebo objemný headpiece či botky. Se slzami v očích se otočíte ke kufru, který pro jistotu pukne předem. Nebo jiné scenário... po příjezdu na sraz, festival či kamkoli jinam zjistíte, že jste něco zapomněli. Nebo zabalili něco navíc. Nebo neodhadli počasí a na letním conu tak můžete očekávat "tropických" 15 stupňů, které strávíte ve svém lehkém bavlněném JSK.
21
Tipy jak ušetřit na jízdném na sraz
Rádi byste navštívili sraz na opačném konci republiky, ale je vám líto vynakládat na to stovky korun? Musím vás zklamat. Pokud nemáte režijku nebo teleport, výdajům v řádu stokorun se nevyhnete, avšak třeba díky těmto tipům pár stovek ušetříte a můžete je pak utratit za něco lepšího ¦
  • Autor: Louisa
  • Korektor: Clarissa
  • Překlad: Louisa
1