E-mail:
Heslo:
Nová registrace.
 
 

Obsah

2
Temná minulost zámku Velké Losiny
Poprvé jsem zámek ve Velkých Losinách navštívila v rámci výletu z nižšího stupně základní školy. Moc jsem o něm nevěděla, a to, co jsem se během prohlídky dozvěděla, předčilo má očekávání…
3
Rhiannon Art
5
Classy Lady - svět planých růží a netopýrů
Umělkyně Yania, která stojí za značkou Classy Lady, patří k lidem, kteří se nebojí oprostit od konvencí, jít vlastní cestou a kombinovat zdánlivě nekombinovatelné. To se projevuje především v její tvorbě, kde každý jednotlivý výrobek představuje složitou mozaiku poskládanou ze střípků Yanina světa. Pojďte do něj s námi alespoň na chvíli nahlédnout...
7
Summer Tales Boutique – kouzla a pohádky za výlohou
Summer Tales je holandský lolita butik. Sídlí v malém městečku Houten, vzdáleném jen patnáct kilometrů od Utrechtu. Na internetu jej naleznete na adrese summertalesboutique.com. Za Summer Tales stojí Katie, která pro Antonii o svém butiku prozradila něco více.
9
Jewellery Luuthien
Luuthien znamená originalitu, osobitost a preciznost provedení s kapkou srdce v každém šperku.
10
Bara no Usagi
Bara no Usagi, svět vytvořen z přátelství králíčka a růže, oplývající mnoha tajemstvími krajky a hedvábných volánků. Ti se střípkem Příběhu o růži a králíčkovi ve svém srdci jsou zváni do Knihovny příběhů.
11
Outfity
Jak chodí oblékané české lolity?
12
Hvězda
Nedělní chvilka amatérské poezie
13
Halloweenský sraz: Upíří rej
Vždy v období Halloweenu odehrává se v Olomouci strašidelné setkání...
14
Čokoládové Odpoledne
15
Geek lolita sraz Brno vol. 2
Krátká reportáž ze srazu a hlavně kupa fotek.
16
Yuki Matsuri Tea Party
V únoru se mi poštěstilo zavítat do Vídně, na kouzelný čajový dýchánek pořádaný rakouským spolkem Gothic Lolita Austria.
17
Vánoční lolita sraz v Praze
Fotoreportáž z kouzelného vánočního setkání.
Gothic

Venku mrzne, až praští. Okenní tabulky okrášlené ledovými arabeskami mění krajinu za okny ve třpytivý kaleidoskop a tiše sněží. Jen slabý poryv větru chvílemi poruší to noční ticho, jak se pokouší proniknout zteřelými okenicemi dovnitř. V tom se ozve zaklepání. Tiché, ale důrazné. Do okna nahlíží nehybné oko podobné kuličce černého rybízu a tvrdý zobák znova několikrát dopadne na zledovatělé sklo.

Havran, nejspíše shání něco k snědku. Vykračuje si opatrně po zasněženém parapetu a občas netrpělivě načechrá křídla. Ve spíži zbylo ještě několik lojových koulí pro sýkorky, snad jimi nepohrdne. Stačí trochu pootevřít okenici, ale noční návštěvník na nic nečeká. V mžiku se protáhne vzniklou mezerou a nebojácně vletí dovnitř. Několikrát zakrouží pokojem, než ustrne na psacím stole a začne si Tě pátravě prohlížet. Z jeho hrdla se vydere několikeré zakrákání, jež přejede místností s ostrou naléhavostí jako smyčec po strunách rozladěné violy. Jaké je to však překvapení, když se ten nelidský zvuk postupně mění ve Tvých uších ve srozumitelná slova a věty.

„Přilétám z krajin, kde svíce věčně planou a měsíc bledě září obestřen útržky mraků a mlhy,“ kráká havran. „Kde tváře halí závoje jemné jako pavučina a jiné černé jako uhel, víří v zákoutích starých zámků a opuštěných kostelů se všemi svými půvaby i bolestí. Dámy s alabastrovou pletí a rudými rty hladí něžně záhyby těžkých sametových šatů, mělce dýchají pevně uzavřené v kleci z kostic a hedvábí a na konečcích jejich štíhlých bledých prstů se lesknou rubínové krůpěje. To je místo, kam Tě chci dnes doprovodit. Následuj mne.“

Naposledy se ohlédne, roztáhne křídla a zmizí v bezhvězdné noci.


Ilustrace přední obálky: Rhiannon

19
Vánoční lolita sraz v Brně
Letos jsme se rozhodli uspořádat velký vánoční sraz i u nás v Brně. Zorganizovat takovouhle událost není žádná legrace (zvlášť, když to děláte poprvé), ale díky tolika ochotným pomocníčkům z naší komunity se nám podařilo vykouzlit příjemné vánoční odpoledne.
20
Setkání v kraječkách
  • Autor: Clarissa
  • Korektor: Iri Yanoshik
  • Překlad: Louisa
1