E-mail:
Heslo:
Nová registrace.
 
 

Obsah

2
Víš co nosíš? Vintage, retro, repliku nebo secondhand?
3
Dívky ze zapomenutého světa
Temnota se rozestoupila a tam, mezi chladným ránem a libozvučným hlasem, dívky věčně toužící po melodiích světla vykročily ven. V tichu zářícího nebe tkví sen.
4
Zámek, který povstal z ruin
Zámek Letovice se tyčí na kopci nad stejnojmenným městem v Jihomoravském kraji. Díky svému současnému majiteli v sobě spojuje mytologického ptáka Fénixe a krásnou dobu minulou.
5
Kam za vintage módou v Praze?
V tomto článku vám nabízím malého průvodce vintage obchůdky v Praze. Tento seznam rozhodně není kompletní, jsem přesvědčená o tom, že určitě existují i další prodejny, o kterých jsem se ještě nedoslechla. Na místě je však varování - vaše peněženka bude pravděpodobně o poznání lehčí, na druhou stranu se vám může podařit objevit skutečný poklad.
6
Vintage bydlení
Není to jen móda, s níž je pojem vintage poslední dobou spjat. Tento styl proniká i do dalších oblastí našeho života včetně bydlení.
7
Antique Romance
...šperky s romantickou duší...
8
Georgiana Quaint
9
Fluffy Tori
10
Street snap v Brně
12
Steampunkový & viktoriánský piknik 2016
Stejně jako v předchozích letech, i letos byla Gröbova vila v Havlíčkových sadech svědky události jako vystřižené z let dávno minulých. 16. 7. se zde konal Steampunkový & viktoriánský piknik.
14
Pop-up teaparty ve Vídni
Malá teaparty ve Vídni, a jaké to tam bylo.
15
Na malý skok do secese
16
Nemám páru
2. ročník steampunkového festivalu
18
Outfity
Jak chodí oblékané české lolity?
Poklady ukryté na půdě

Když jsme byly ještě děti, často jsme se sestrou jezdívaly na prázdniny k babičce na vesnici. Její velký starý dům skýtal mnoho skrýší, zamčených skříní a tajemných zákoutí. Ze všech nejtajemnější byly však strmé dřevěné schody na půdu, ke kterým jsme měly zakázáno se byť jen přiblížit.

Co jen se tam mohlo skrývat? Schody strážila obrovská dřevěná plachetnice, bizarní kovaná soška indiána a oprýskaný bílý králík na natahovací klíček. Teprve až nám bylo asi 13 let, poprvé jsme dostaly svolení tam nahoru nakouknout...

Po strmých a vetchých dřevěných schodech bez zábradlí bylo nebezpečné vylézti nahoru, ale když jsme se konečně opatrně dostaly až tam, zatajil se nám dech. Obrovský potemnělý půdní prostor v šeru, jen jediným oknem prosvítaly paprsky, osvětlujíce vířící prach. Dřevěné truhly. Klasy kukuřic rozvěšené všude kolem. Velké staré skříně. Bizarní rezavé nástroje. A něžné závěsy pavučin mezi vším.

Při prozkoumávání půdních pokladů jsme objevily pytle se starým oblečením, jež nosila naše prababička. Jako princezny na zámku jsme si mohly obléci z těch skvostných pokladů cokoliv nám padlo do oka! Oděny v staré a zašlé šaty - cítíce se však jako princezny - jsme pak sbíraly poztrácená zrníčka rozsypaná po podlaze. Valounky zlata. Cesta ze zrníček nás vedla až na odlehlou stranu půdy, a tak, prodírající se závěsy pavučin, jsme dorazily do té nejúžasnější královské ložnice - totiž hromady voňavého sena, kde jsme se uvelebily.

Zpoza vyhřátého komína vykoukla toulavá kočka a my, počítajíce kdo nasbíral více zlatavého zrní, jsme byly ty nejšťastnější princezny na světě.

...

Přeji Vám, milé čtenářky, aby i čtení tohoto "Vintage" vydání Sličné Antonie bylo jako ta tajuplná procházka starou půdou, jež srdce zalije sladkou nostalgií z dob dávno minulých...


Ilustrace přední obálky: Reina R. Rin

19
Prach času
Milujete ten pocit, když si koupíte novou knihu, otevřete ji a ucítíte její vůni? Co vlastně cítíte? Představuje pro Vás tato kniha pouze novou věc, či nabydete tím přičichnutím dojmu, že příběh začíná právě v tuto chvíli? Často však tento příběh existuje již po celá léta a staletí. S novou knihou vstupujete oba do literárního neznáma. Zkuste místo toho někdy navštívit antikvariát, kde na Vás dýchne atmosféra starých časů a kniha, kterou budete držet v ruce a cítit její vůni, bude mít kromě dějové linie i svůj vlastní příběh.
20
Barvení čajem
Představte si tu situaci: váš nápad na outfit je úžasný! A ta halenka/šaty/sukně/pumps/tkaničky/látka – doplňte, co jste našli, ještě lepší! Ale… bílá se vám prostě nehodí, potřebovali byste jinou, spíše béžovou. Ovšem výrobce se rozhodl, že ta barva pro něj neexistuje. No, koneckonců proč si ten požadovaný odstín nevyrobíte sami, že ano? Není to ani žádná vysoká alchymie.
21
Secret Santa
V různých zemích u různých národností rozdávají dětem o Vánocích dárky pod stromeček, do punčochy či jinam různí lidé. Staří, mladí, děti nebo skřítci. U nás nosí dárky dětem Ježíšek. Českým lolitám pak nosí dárky jejich Vánoční víly. Kam sahá historie Víl, kde vznikla a kdo rozdává dárky lolitám po celém světě?
1