E-mail:
Heslo:
Nová registrace.
 


Svět ušáků v Bučovicích

Někdy se cítím v dnešním světě jako Alenka v říši divů, mám chuť někam utéct a nedávno se mi to i podařilo. Odjela jsem na výlet z říše divů, a překvapivě se dostala do zaječí nory. Chcete poznat historii světa zajíců? Vydejte se na zámek Bučovice.
 

Bučovický zámek v Jihomoravském kraji byl postaven v 16. století ve stylu italské renesance na žádost pana Jana Šembery Černohorského z Boskovic, tehdejšího nejbohatšího moravského šlechtice. Čtyřkřídlý zámek s arkádovým nádvořím a devadesáti sloupy zdobenými reliéfy, které zobrazují válečné motivy, erby, fantastická zvířata a hudební nástroje, prokázal svou obrannou kvalitu při útocích Švédů v roce 1645, které ustál bez úhony. Ačkoli se v 17. století stala z budovy centrální lichtenštejnská účtárna, zásahy nikterak neovlivnily vzhled zámku.
Zámek se pyšní ojedinělými interiéry s bohatou manýristickou výzdobou.

(Autor: Křehká Figurka)
Výjevy ze světa zajíců - Zaječí sál
Prohlídky jsou rozděleny do dvou okruhů:
I. prohlídkový okruh zahrnuje reprezentační sály, jako je Císařský sál, Ptačí sál, Venušin sál vyzdobený výjevy z antické mytologie, Zaječí sál, který je vyzdoben motivy z převráceného světa – světa zajíců, a další.

II. prohlídkový okruh je určen pro přechodné výstavy.
Na zámku se v průběhu roku pořádají noční, kostýmované a divadelní prohlídky.

Vstupné:
I. prohlídkový okruh
Plné vstupné: 80,- Kč
Snížené vstupné – studenti: 50,- Kč

II. prohlídkový okruh
Plné vstupné: 50,- Kč
Snížené vstupné - studenti: 20,- Kč

Doprava:
Zpáteční jízdenka s ČD Brno-Bučovice: 112,- Kč.
3