E-mail:
Heslo:
Nová registrace.
 
 

Obsah

2
Piknik v lese u zámku
Jednoho jasného, mrako-tvorného dne se udála taková ne-moc-neobyčejná událost v říši divů. U zámku Bílé královny se konal piknik plný čaje, strojků odbíjejících pátou hodinu a, samozřejmě, krásných šatů.
3
Svět ušáků v Bučovicích
Někdy se cítím v dnešním světě jako Alenka v říši divů, mám chuť někam utéct a nedávno se mi to i podařilo. Odjela jsem na výlet z říše divů, a překvapivě se dostala do zaječí nory. Chcete poznat historii světa zajíců? Vydejte se na zámek Bučovice.
4
Alice on Wednesday, kouzlo britské Alenky v Japonsku
Viktoriánský příběh o dívence, která spadla králičí norou do neobyčejného světa, kde zvířata mluví, a plameňáci zastávají úlohu kroketových holí, si našel cestu i do země vycházejícího slunce. Jeho atmosférou se můžete nechat unést v obchůdku Alice on Wednesday v Osace a Tokyu. Pojďme do nich společně nakouknout.
5
Porcelain Doll
Vítejte v Olomouci! V krásném starodávném historickém městě, kde se ve Ztracené ulici ukrývá butik s Gothic & Lolita módou - Porcelain Doll. Račte nahlédnout...
6
Classy Lady
7
Jak vznikají videa Molly Metaphory a jaké to je být Lolitou v Rusku?
The Ballad of Luck, In Hot Pursuit, Lolita the Musical - tato a další úžasná videa má na kontě ruská Lolita Molly Metaphora a její tým. Jaké jsou jejich další plány? Jak vytvářejí svá videa? Jaké to je být Lolitou v Rusku? Na tyto otázky odpovídá Molly Metaphora.
10
Vlkodlakova růže a Skryté perly: rozhovor s americkou spisovatelkou Hayden Wand
Kdo by nemiloval starou pohádku o Krásce, která svou láskou vysvobodí ze zakletí nešťastného prince proměněného ve zvíře? Mladá americká spisovatelka Hayden Wandová se chopila tohoto věčného námětu v rámci literární soutěže vypsané nakladatelstvím Rooglewood Press a stvořila The Wulver’s Rose. Co pro ni toto téma znamená? Má ráda pohádky? Co ji inspiruje ke psaní historických příběhů, jakým je její nový román Hidden Pearls? Je těžké být v dnešní době spisovatelkou? To vše se dočtete v následujícím rozhovoru.
12
Outfity
Jak chodí oblékané české lolity?
13
Čajové muffiny na čajovou party
K čajové party rozhodně patří něco k zakousnutí. Většinou se jedná o tzv. čajové sušenky, kterým se tak říká proto, že jsou podávány právě k němu. Co si ale takhle upéct čajové muffiny přímo z pravého čaje?
14
Alenkovský piknik nepiknik v Brně
Aneb jak králíčkům zmokla ouška, ale vše dobře dopadlo.
16
Otevírací party steampunkového kadeřnictví a piknik
Dalo by se říci, že neděle 21. června doslova překypovala společenskými zážitky. S určitostí nevím, zdali to platí i o ostatních městech, ale v Praze tomu tak dozajista bylo. Důvodem byly hned dvě alternativně laděné akce pořádané v jeden den – otevírací party steampunkového kadeřnictví a piknik organizovaný redakcí internetového magazínu Steamzine.cz. A takové lákavé spojení už přece stojí za to!
Vítejte v říši divů

Letos uplynulo 150 let od vydání knihy Alenka v říši divů! K oslavě tohoto výročí Vás Antonie směle provede oním podivuhodným světem za zrcadlem. Připravte si čaj na čajový dýchánek, oblečte si své nejbizarnější šaty a hlavně - nezapomeňte na klobouk!
Jste připraveni?
Výlet do říše divů může začít!


Ilustrace přední obálky: Rhiannon

18
Metamorphose Tea Party ve Vídni
Při vstupu do sálu jsem si připadala, jako kdybych se najednou ocitla v nějaké pohádce. Všude kolem mě byly oživlé panenky v úchvatných šatech, hrála klasická hudba a všechno se zdálo být naprosto perfektní. Sním, či bdím? Je tohle snad lolití nebe?
19
Gothic Dandy & Lolita Music Festival
Po růžové, pohádkové tea party následovala od 20 hodin after party: Gothic Dandy & Lolita Music Festival.
20
Víš, co nosíš? Otome, nebo casual lolitu?
21
Krajina za zrcadlem
Alenka a krátké dobrodružství, které prožila v krajině za zrcadlem.
1