E-mail:
Heslo:
Nová registrace.
 
 

Obsah

2
Nejen steampunk rozhovor s h.NAOTO
V tomto interview se zeptáme návrháře h.NAOTO - Naota Hirooky na pár otázek ohledně jeho značky, jeho samotného i jeho poslední kolekce STEAM.
3
Literární okénko: svět páry a lokomotiv
Kniha v jedné ruce, čaj s mlékem v druhé. V pozadí hraje hudba dobarvující atmosféru klidného odpoledne a za okny se vznáší vzducholoď. No nezní to jako ideální přestávka v chaotickém životě plném povinností a daňových přiznání, které čekají na vyplnění?
4
Doba steampunku v království víl
Skupina Yousei Teikoku, známá pro svou gothic & lolita image, na svých cestách zavítala do světa páry a trůnu z ozubených koleček. Album ?PAX VESANIA? je spíše experimentální, ale stále patří k těm, které si můžete poslechnout při svitu měsíce s čajem v ruce a nějakou dobrou steampunkovou knihou. A nesmíme zapomenout na kytary chrlící páru!
5
Skryté poklady v Horšovském Týnu
Před dvěma lety jsem si umanula, že chci vidět putovní výstavu kostýmů z pohádky Tři oříšky pro Popelku, nejoblíbenější české filmové pohádky. Vyhledala jsem si, kde zrovna probíhá, a i když se tak dělo na druhém konci republiky, neváhala jsem a rozjela se za ní. Nakonec jsem byla překvapená, kolik pokladů se v onom místě skrývá.
6
Anna Beretta design
Ať už hledáte brož na ples, sponu do vlasů na výpravu do tajemných krajů či si před zhasnutím lampy potřebujete něčím založit román, dveře do dílničky Anny Beretty jsou vám otevřeny.
7
Porcelain Doll
Vítejte v Olomouci! V krásném starodávném historickém městě, ve Ztracené ulici se ukrývá butik s Gothic & Lolita módou - Porcelain Doll. Račte nahlédnout...
8
Sleeping-Beauty
Existuje mnoho způsobů, jak můžeme podtrhnout svůj přirozený dívčí půvab a jedinečnost. Jedním z nich jsou bezesporu pečlivě vybrané šaty a doplňky, které umožní i doposud skrytému půvabu rozkvést v plné kráse...
9
Outfity
Jak chodí oblékané české lolity?
10
Bunnyho trampoty: čajový dýchánek u ozubeného kola
11
Steampunkový cupcake
Recept na vynikající a stylový cupcake.
14
Viktoriánsko-steampunkové setkání u šálku lahodného čaje
5. duben patřil čaji, ne však jen tak ledajakému. Poslední dubnová sobota se totiž nesla v duchu jednoho z nejtradičnějších britských zvyků, tedy odpoledního pití čaje, v tomto případě s lehce pikantní příchutí. Srdečně vás vítá Viktoriánsko-steampunkový čaj o páté: od oděvu po výchovu.
16
Classy Lady narozeniny
Již to bude dva roky, co vznikla česká značka Classy Lady, v lolita komunitě známá především krásnými halenkami a lolita oděvy s originálními airbrush malbami. A právě k 2. výročí jejího založení se konala malá oslava.
17
Výstava Dolores
„Dovolte mi, abych vás přivítala na výstavě Dolores pojmenované po Nabokovově Lolitě... protože stejně jako ona, dívky na obrazech i my, máme něco společného. Kousek nebezpečí ukrytý v křehkosti dívčího půvabu. Dívejte se a objevujte...“
Odjíždíme s Antonií do světa steampunku
Je k večeru, za chvíli se začne stvímat. Stojíte na druhém nástupišti a čekáte na příjezd vlaku. Tvá společnice je vskutku okouzlující mladá viktoriánská dáma - v jednodušších hnědých šatech zdobených ručně paličkovanou krajkou, pas stažený korzetem, přes ramena kožené bolerko s bronzovými tepanými knoflíky. Rukou v kožené rukavici vytáhne z kapsy zlaté hodinky a ladným pohybem je otevře. "Zase má zpoždění, jako vždy," povzdechne si a opět je schová. Ne, že by na tom však záleželo. Doširoka se na tebe usměje a prohlásí: "Také se tak moc těšíš na to velké dobrodružství, na které se právě vydáváme?" Než však stačíš odpovědět, z dálky k vám dolehne houkání vlaku. A když se tím směrem otočíte, uvidíte, jak na stmívající se obloze přibývá jeden velký, černý mrak - toť kouř z komína lokomotivy. Gigantický stroj se řítí k vám a se skřípěním brzd zastavuje. Odletující jiskry se v podvečer překrásně třpytí. S trochou námahy vám jeden gentleman poblíž pomůže otevřít těžké kovové dveře do vagónu a vy pomalu vystupujete po úzkých kovových schodech, vstříc velkým dálkám.

Usazeni v kupé si užíváte výhled z okna na krásnou krajinu. Zvuk jedoucí mašiny a drkotání vlaku vytvářejí romantickou kulisu. "Tak, kolik toho vlastně víš o steampunku?" zeptá se tě Antonie. "Řekla bych, že v našich krajinách je dosti rozšířen, především díky akcím, jež pořádá Steamzine. Proto si nemyslím, že jest třeba jej podrobně představovati." Náhle se zarazí, na něco si vzpomněla. "Ach!" Ladně otevře své příruční zavazadlo a něco v něm hledá, po chvíli vytáhne noviny nedávného data. "Zdalipak se k tobě donesly zprávy o novém magazínu s názvem Cosplaymania? Mají tam skvěle zpracované články o historii steampunku... mimojiné." Usměje se a odloží noviny na sedačku, aby byly kdykoliv k nahlédnutí.

"Takže nemyslím, že během našeho výletu je nám zapotřebí zabývati se historií. Zabývejme se něčím okouzlujícím! Třeba... módou!"

Ach ano, Antonie byla vždy trochu marnivá.


Ilustrace přední obálky: Petra Slováková

18
Geek lolita sraz v Brně
Lolita rozhodně není kostým. Mudlové si to myslet můžou, ale my víme své. A přece bylo přizpůsobit si lolitu (či jinou japonskou módu) oblíbenému fandomu natolik lákavé, že se 7. února v Brně konal geek lolita sraz. Snad první oficiální svého druhu u nás.
19
Módní přehlídka na Animefestu
Fraška ze zákulisí o matení (ne)přítele, princi bez kalhot a zákeřném hřebenu sabotérovi.
20
Lolita slovníček cizích slov
V dnešní době, kdy je internet doslova nasáklý angličtinou, se není čemu divit, že i v lolitě se naprosto běžně používají češtině neznámá slova.
1