E-mail:
Heslo:
Nová registrace.
 
 

Obsah

2
Z pohádky do pohádky
Jedny jednoduché černé šaty, tři outfity inspirované pohádkovými postavami: Alenkou, Karkulkou a čarodějkou.
3
Zámek dětství - Hradec nad Moravicí
Když jsem byla malá, rodiče se mnou často jezdívali na různé hrady a zámky po České republice. Nejčastěji jsme jezdili na zámek Hradec nad Moravicí, který se nachází ve stejnojmenné vesničce v okrese Opava na východě naší země.
4
Halloweenský sraz - Strašidelné pohádky
Den se krátí a noc prodlužuje, vítr tančí se spadeným listím a narudlý měsíc září tajemněji, než kdy jindy - nastal čas bizardního setkání hrůzostrašných masek.
6
Vánoční Lolita sraz v Praze
Těšila jsem se jak malá holka týdny před tím, ale ještě poslední noc jsem si došívala knoflíčky na mé nové sukni, kterou jsem si ušila právě pro tuto příležitost. Před datem 6. 12. 2014.
8
Monica Otmili
Šperkařka, jejíž nejoblíbenějším slovem jsou "korálky." Z nich vytváří originální a pečlivé šité šperky, které neuniknou pozornosti.
9
Porcelain Doll
Vítejte v Olomouci! V krásném starodávném historickém městě, ve Ztracené ulici se ukrývá butik s Gothic & Lolita módou - Porcelain Doll. Račte nahlédnout...
10
Lolita z obchoďáku 1
Nevlastníte účet na ebay? Nemáte PayPal? A i přesto chcete mít několik opravdu pěkných kousků, kterými zaujmete? Tak pojďte se se mnou projít nákupním centrem!
11
Outfity
Jak chodí oblékané české lolity?
12
Cesta štuclíku módní historií
13
Fiží pro prince
Fiží, krajková či látková nabíraná ozdoba připevněná pod krkem, je doplněk, který nesmí chybět v šatníku žádného prince.
15
Fiží pro princeznu
A což tak vyrobit fiží i pro princeznu? Je podstatně menší a jednodušší, než to pro pány…
Jak se nestát Itou
16

„Ita“ je označení pro někoho, kdo se snaží být lolitou, ale z těch či oněch důvodů to nedopadne dobře, někdy se to také blíží katastrofě. Většinou se jedná o začínající lolity, které často jen sáhnou mezi záplavou nabídek po něčem, co prodávající označuje za lolitu, ačkoliv to tak není. Ale itou se může stát i dívka, která nosí lolitu už nějakou dobu. Ita tedy není příliš lichotivé označení, které může jednou potkat kohokoliv z nás.
19
Lolití známka punku
Co si představíte, když se řekne punk lolita? Tartan? Kratší sukně? Pruhy, ostny, glády? Jednoho večera jsme s Lady B vytvořily profil punk lolity, která si tu myšlenku punku přebere po svém. A tak vám přinášíme tuto lolití verzi "Známky punku" a pokus o její realizaci.
Dokázali jsme to!
První vydání Sličné Antonie.

Časopisy o lolita módě byly v naší české komunitě vždy zbožňované. Prvním byl Je T'aime od WaneaMo (2009), druhým pak Poisoned Alice od Ketmary a Shany (2010-2012). Pamatujete ty chvíle, kdy jsme nedočkavě očekávali vydání dalšího čísla? A pak se naplno ponořili do krajkového světa, naprosto okouzleni. Byly to články, které nás seznámily s novými zákoutími naší komunity. Mohli jsme nahlédnout do vyšperkovaného pokoje lolity, jež žila na druhém konci republiky. Dozvědět se o překrásné kavárně v nedalekém městě. Obdivovat umělecky zpracované série fotografií. Byl to projekt, do jehož tvorby bylo zapojeno mnoho z nás, projekt pro celou komunitu.

Oba internetové časopisy, jak Je T'aime tak i Poisoned Alice, byly vážně skvělé - po grafické i obsahové stránce. Vážím si práce, kterou do nich všichni vložili. Číst je byl vždy krásný zážitek a chtěla bych, aby Antonie šla v jejich krocích.

Proč přechozí časopisy skončily? Ne, nebylo to tím, že by chyběli redaktoři se zajímavými nápady na články. Když jeden redaktor nemohl psát, našel se vždy někdo nový. Byli to jiní lidé, kteří celou tíhu časopisu nesli, a bez nich to nešlo. Tím konkrétně myslím grafika, co nad každičkým článkem strávil spoustu času, a pak šéfredaktora, co musel všechno slepit dokupy. Obojí je velká spousta práce, a když to máte dělat každého půl roku znovu, za čas už toho máte dost.

A v těchto dvou kritických bodech je Antonie jiná. Není to totiž člověk, ale inteligentní program, který zvládá práci grafika i šéfredaktora sám. S prvním vydáním však systém Antonie není zcela dokončený - zbývá ještě spoustu věcí vylepšit, spoustu zajímavých nápadů zrealizovat. A věřím, že další vydání budou číslo od čísla lepší, zajímavější a bohatší.

Pokud byste se chtěli stát členem redakce, máte-li dotazy, zajímavé nápady či připomínky k vylepšení, neváhejte napsat na e-mail antonie@slicna-antonie.cz .

Jménem celého týmu děkuji za Vaši podporu ♥
Pierrette


Ilustrace přední obálky: Ophelia Violetta

20
Jak na to: Pirate lolita lifestyle
Jak jistě všechny víme, lolita nemusí zůstat pouze módou či drahým koníčkem. Pokud se rozhodnete být lifestyle lolitou pirátkou, jistě brzy zjistíte, že jste se ocitly v postavení, které vám v rámci vašeho stylu dovoluje ve společnosti mnohé, za co by jiné lolity byly tvrdě odsuzovány. Chcete se o divokosti a nespoutanosti lolitek pirátek dozvědět více? Tak vzhůru na palubu. Vrrr rau, rau!
1